info history

Historie firmy Converse je klasickým příběhem dosažení úspěchu v Americe.
Converse vznikla jako malovýroba gumové obuvi(http://www.american-star.cz/index.php?main_page=index&cPath=2 ) v Nové Anglii a postupně se stala klíčovým hráčem ve vysoce konkurenčním prostředí sportovní arény. Společnost by nebyla tím, čím dnes je, bez přispění výjimečných lidí, jejich odhodlání uvést na domácí trh vysoce kvalitní výrobky, oddanosti sportu a pozitivního vnímání pokroku. Tyto ideály představovaly základní kameny solidních základů v dlouhé a barvité historii firmy.
 Od počátků v roce 1908 se Converse Rubber Shoe Company rychle stala druhým domovem pro lidi části Edgeworth v Maldenu v Massachussetts. Zakladateli byli tvrdě pracující podnikatelé, kteří těsně propojili firmu s tamními občany. Jako mladá firma musela Converse překonat těžká období ekonomické krize, světové války a významné změny v americkém způsobu života. Duch a odhodlání zaměstnanců Converse – od továrních dělníků po vrcholový management – udržely chod společnosti v časech, kdy jiné firmy zeslábly a upadly.
 Po 2. světové válce nahradila jako primární zdroj podnikání gumovou obuv plátěná a z Converse se stal vedoucí výrobce basketbalové obuvi. S rostoucí popularitou basketbalového sportu vzrůstala také oblíbenost značky Converse. Během 50. a 60. let vzrostla poptávka po plátěné obuvi Converse. Prodeje vzrůstaly. Po celém severovýchodě vznikaly nové továrny a zaměstnanci pracovali mnoho hodin přesčas. Koncem 60. let už měla značka Converse asi devadesátiprocentní podíl na trhu s basketbalovou obuví.
 Díky dlouhodobé chuti společnosti uspět v konkurenci se Converse udržela v oblasti sportovní obuvi, i když se změnila pravidla hry. Soupeři v podnikání doma i v zahraničí začali výrazně útočit na její pozice. Výroba brzy ustoupila marketingu a vzrostl pocit identity.  Converse se spolehla, že ji proplout bouřlivými časy pomůže pokrokové myšlení a 75. výročí Chuck Taylor All Star oslavila ještě silnější a moudřejší(http://www.american-star.cz/index.php?main_page=index&cPath=2 ). Zaměstnanci Converse nyní vyrábí a prodávají obuv pro sportovní i každodenní nošení od Nové Anglie po Nový Zéland. Společnost je v současnosti největším americkým výrobcem sportovní obuvi díky své továrně v Lumbertonu, NC, kde se vyrábí plátěná obuv včetně stále populárních Chuck Taylor All Star. Converse je dál vůdčí firmou v basketbalovém světě díky inovačním výrobkům, talentovaným špičkovým hráčům, trenérům i sponzorským dohodám.
 Converse – pravá americká klasika.


První kapitola První léta 1908 – 1928


 Přelom století byl dobou nových myšlenek. Dobou, kdy se rychle zlepšovala výroba, doprava a komunikace. Goodyear objevil tajemství vulkanizace kaučuku a vzrůstalo komerční využití pryže.
 Marquis Mills Converse byl mladý muž dobře se hodící do těchto časů plných změn. Jako cílevědomý nápaditý člověk si Converse uvědomil možnosti podnikání v oblasti gumových výrobků v Nové Anglii. Ve svých jednadvaceti letech už byl Converse, jenž se narodil 25. října 1861 v Lyme, NH, generálním ředitelem jednoho z největších bostonských obchodních domů Houghton and Dutton, Inc. Potom přešel do Beacon Falls Rubber Shoe Co., kde rychle postoupil na pozici vedoucího pro Novou Anglii. Když Beacon Falls koupila společnost U.S. Rubber, Converse se rozhodl, že je načase, aby zkusil uplatnit své vlastní představy.
 Ve druhé polovině roku 1908 založil Converse Rubber Shoe Company, do níž vložil 100 000 dolarů vlastního jmění a kapitál v hodnotě 250 000 dolarů, který získal od přátel a prodejem akcií společnosti. Zahájení výkopových prací na nové továrně se odehrálo 17. listopadu 1908 v městské čtvrti Edgeworth rušného městečka Malden, MA.


There are no products to list in this category.

What's New

Here are the current information for all users of the server

converse-online.cz !!!

ALL PRODUCTS IN OUR E-SHOP IS IN STOCK !!!

 Shipment of goods is to 24 hours

 Also sent to Slovakia and freight is 9 euros.  When shopping for 100 euros or more, shipping is free.  

If you have any questions, do not know how to place an order, how to choose the size?  We ask you to contact us.  We will help you, please specify your size or color.  If you wish to order Converse shoes, which do not offer, we will try to be ordered from the supplier..
Find it in Hradec Kralove Mostecka Street, Phone 290 420 495 516 157, Czech Republic
After working hours - Fri 9.00 to 18.00 Sat-9.00-13.00
   

 
 
IMPORTANT NOTE: When ordering any Chuck Taylor model, to be reckoned with, that are about half the number increased in comparison with other lines of Converse!  (See "table size")!

 

Goods will be delivered in 3 days!


 
  Toplist: Converse-online       Vyhľadávač - Xsite.sk - taXi nájdi, čo potrebuješ!   optimalizace PageRank.cz   CZIN.eu   srovnání cen   Website Analysis     Funknsoul-online     Hledáme nízké ceny     Alfa Elchron

    www.american-star.cz     wikipedia     SEO katalog     optimalizace PageRank.cz     PageRank ukazatel         Slovensky vyhladavac BEST.SK     Vyhľadávač - Xsite.sk - taXi nájdi, čo potrebuješ!     Katalog     Katalog www stránek     Katalog odkazů Alfa-Elchron

        Český katalog stránek     ZDROJ.cz - katalog odkazů     Portál, katalog a vyhledávač internetových stránek..   Zóna.cz - katalog stránek   Nejkatalog stránek   Web-recenze - hodnocení webů   Katalog webových recenzí     TopList   American Star - CONVERSE ALL STAR

    Baget.cz - Katalog stránek   Great-katalog - katalog, který frčí ...   Zeewa.cz - váš internetový katalog stránek a vyhledávač   All for All   Katalog internetových stránek   Ústí nad Orlicí   old page